Historie SSK Hradec nad Moravicí.

Počátky klubu musíme hledat v krizovém roce 1968 kdy byla založena ZO Svazarmu BRANO.

Zde se vytvořil střelecký kolektiv pod předsednictvím Drahomíra Mrůzka, jednatele Františka  Hulvy a členů výboru Vladimíra Béma a Josefa Křesťna. ZO měla 12 členů a fungovala pod vedením zkušených střelců bez vlastní střelnice především jako účastníci téměř všech soutěží v okrese, kraji a později i vzniklé reprezentační družstvo i na MR Československé republiky.

V letech 1970-1974 funguje klub jako ZO Svazarmu Žimrovice. Výbor tehdy tvořili Drahomír Mrůzek

V. Bém aj. Křesťan.

Od r.1974 do roku 1984 fungují svazarmovští (kluboví) střelci opět pod hlavičkou ZO BRANO a přicházejí noví  nadějní střelci  Josef Karli, Vítězslav Šamárek, Andrea Bémová, Šárka Víchová a Jiří Vrbický. Poprvé má organizace vlastní střelnici v Trňáku s 5-ti stavy.

V roce 1983 přichází návrh z okresního vedení Svazarmu na založení Sportovně střeleckého klubu, který byl postaven organizačně výše než stávající základní organizace Svazarmu.

Zakládající výbor nového klubu ve složení Lubomír Focha, Vítězslav Čamarek, Drahomír Mrůzek a Vladimír Bém dohodl s JZD Ivana Kubince v Kylešovicích výstavbu nové střelnice ve starém nepoužívaném lomu mezi obcemi Chvalíkovice a Branka, který v dané době fungoval jako nelegální skládka odpadu.

Brigádnickým způsobem za přispění podniku BRANO byl prostor pro budoucí střelnici vyčištěn což představovalo odvoz zhruba 320 m3 částečné závadného odpadu a rekultivaci plochy návozem 280 m3 zeminy a její nivelací a drenážováním. Po vybudování střeliště a terčových zařízení byl provoz

Střelnice v roce 1985 zahájen. V roce 1989 byl areál doplněn chatou poskytující klubové zázemí členům SSK a místo pro práci rozhodčích při sportovně střeleckých akcích, které jsou od této doby pořádány pravidelně na 16-ti střeleckých stavech.

Čeho klub za léta své činnosti dosáhl.

Především výrazně přispěl k prezentaci a dobrému renomé sportovních střelců Hradce nad Moravicí jak v okrese, tak v kraji republice a dokonce i ve světě.

Střeleckou činností a propagací sportovní střelby vytvořil zázemí a prostor pro výchovu mládeže a realizaci stovek aktivit jak sportovního charakteru tak, občanského využití.

Úspěchy, kterými se můžeme pochlubit.

• Družstvo střelců SSK Hradec se umístilo na 4. místě v Národní lize.
  • Dorostenci  ve složení  Cihlář , Mosler , Bittner  zvítězili v celostátní dorostenecké lize
  • Dorostenci našeho klubu doplněni o p.Sklenáře z Opavy jsou dodnes držiteli českého rekordu v soutěži LP60 družstev.
  • Máme několik titulů mistr republiky a nespočet 2. a 3. míst z MR
  • Dva naši členové, Vladimír Bém , několikanásobný mistr republiky a Antonín Lacký získali titul mistra sportu.
  • Antoním Lacký  dvojnásobný mistr ČSSR  a  dvakrát mistr ČR v rychlopalné pistoli reprezentoval
  • náš stát na MS  1988 v Koreji a r.1992 v Atlantě USA.
  • V současnosti se zaměřujeme především na mladé střelce, kteří již dosáhli a dosahují vynikajících výsledků jak na mistrovství republiky, tak v soutěžích talentované mládeže a podobně.
  • Dnes má SSK členskou základnu pohybující se okolo 60-ti členů z nichž se na vrcholné úrovni ve sportovně střelecké i zájmové činnosti pohybuje pravidelně 12- 15 členů.